Baseino paruošimas žiemai: 5 patarimai

Prisiminkite bjaurią purviną netvarką, kurią radote pavasarį, kuomet Jūsų baseinas per žiemą kaupė lapus ir šiukšles? Oi, o valandos, kurias praleidote valydami visą tą nešvarumą, paliktas dėmes ir jau nekalbant apie išlaidas, susijusias su baseino paruošimu naudojimui!

Jei šį rudenį tinkamai neparuošite baseino žiemai, pasiruoškite darbams pavasarį ir didelė tikimybė, jog susidursite su baseino gedimais, tokiais kaip trūkusios žarnos, pažeistas korpusas, sugadintas baseino vandens siurblys/filtras.

Jums gali tekti net susidurti su dumblių užkrėtimu, jei chloro sistema nustoja veikti (vandens ciruliacinė sistema). Dumbliai sukelia bakterijas, o bakterijos – ligas, tad kam rizikuoti? Išgelbėsime Jus nuo visų šių rūpesčių ir papasakosime, kaip efektyviai paruošti baseiną žiemos sezonui.

baseino paruosimas ziemai

Geriausias laikas ruošti baseiną žiemai?

Tinkamiausias laikas ruošti baseiną žiemai, tai rugsėjo gale – spalio vidurys, kuomet naktimis oro temperatūra dar nepasiekia minusinės temperatūros. Šalantis vanduo yra kritiškai žąlingas baseino vandens cirkuliaciniai sistemai. Nuo vandens plėtimosi, gali trūkti skimerio / vandens paviršiaus nešvarumų siurblio šlangos, atsiras vandens filtravimo sistemos mechanizmų lūžis.

Kaip paruoštį baseiną žiemai prieš šalčius

Nesvarbu ar Jūsų baseinas karkasinis ar pripučiamas baseinas ar įleistas baseinas po žeme, visiems būtina atlikti paruošimo darbus ir paruošti baseiną žiemos sezonui, kad išvengti papildomų išlaidų ir darbo pavasarį.

1. Kruopščiai išvalykite baseiną

Pats svarbiausias darbas – prisiruošti darbui. Svarbiausias dalykas, tai tinkamai ir krupščiai išvalyti visą baseino plotą (grindis, šonus), su šepetėliu kruopščiai išvalyti visas angas, baseino jungčių smailius kampus. Bendram valymui, puikiai tiks elektrinė baseino vandens šluota/siurblys. Na, o šepetėlis sunkiai prieinamoms baseino vietoms – puikiai tiks buitinis, švelnesnis šepetėlis/šepetys.

Šis procesas būtinas tam, kad pašalinti galimas pelėsio sporas, dumblių pradininkus ir kitus nešvarumus, kurie susikaupė per maudinių sezoną. Jeigu pastebėjote, jog Jūsų baseino vanduo pažaliavęs ar drumzlinas būtinai supilkite Algicido dozę (kaip paskaičiuoti dozę, rasite ant etiketės)

2. Atlikite vandens kokybės testą

Prieš paliekant baseiną žiemoti, būtina pasiekti reikiamus laisvojo chloro ir PH lygį. Vandens tyrimas atliekamas su profesionaliu Testeriu CL – PH. Primename, jog chloras turi būti 1,5-3,0 mg/l, o PH lygis 7,0-7,4. Tik pasiekus reikiamas proporcijas, garantuosite, jog pavasarį rasite švarų ir neužterštą baseino vandenį.

3. Atlikite Baseinui Chloro šoką ir sumažinkite vandens lygį

Paskutinį kartą atlikite vandens chloro šoką. Naudokite greitąjį chlorą, pagal Jūsų baseino proporcijas, suberkite tinkamą kiekį chloro tablečių į chloro dozatorių ir nustatykite jį ant maksimalaus vandens pralaidumo. Geriausią, šį procesą atlikti vakare, palikus baseino vandens siurblį dirbti visai nakčiai. Po šio žingsnio, baseine maudytis jau nebegalima.

Nuleiskite iš baseino šiek tiek vandens. Tam, kad visos laisvos detalės nebūtų apsemtos. Įsitikinkite, kad visi aksesuarai, tokie kaip puodelių laikikliai, skimeris/nešvarumų separatorius, paviršiaus valymo tinklelis būtų pašalinti iš vandens.

4. Išvalykite baseino siurblį ir ištuštinkite sistemą

Prieš žiemos sezoną, atjunkite baseino filtrą/siurblį, jį krupščiai išplaukite ir nusausinkite – Nepamirškite, prieš atjungiant siurblį, uždėti vandenį stabdančius dangtelius iš baseino vidaus. Taip pat, atjunkite visas vandens žarnas nuo baseino, išleiskite iš jų visą vandenį, susukite ir padėkite į sausą sandėliavimo vietą. Nepamirškite tą patį padaryti su skimerio sistema.

5. Uždenkite baseiną

Po visų baseino paruošimo žingsnių žiemai, pats svarbiausias – krupščiai uždengti baseiną. Nenaudokite uždangalo baseinui, kuris yra skirtas šildymui nuo saulės, nes jis tinkamai neapsaugos baseino vandens. Naudokite baseino užvalkalą/dangtį, kuris užsitraukia ant baseino šonų, tik taip, būsite tikri, jog į baseino vidų nepateks jokie nešvarumai ir sniegas.

Jūsų baseinas paruoštas žiemai

Atlikus visus žingsnius teisingai, belieka tik laukti pavasario, kuomet vėl galėsite mėgautis vandens malonumais. Baseinu galima naudotis net akstyvąjį pavasarį, kuomet lauko temperatūra yra aukščiau +10, baseino vandenį pašildžius su elektriniu baseino šildytuvu, kuris vandenį sušildo net iki +40 laipsnių!

2 komentarai apie “Baseino paruošimas žiemai: 5 patarimai”

Parašykite komentarą