Hidromasažas. Kas tai?
Hidromasažas – tai gydomasis metodas, kai naudojant vandenį ir slėgio sroves masažuojami raumenys ir kiti minkštieji kūno audiniai. Tai masažas atliekamas vandens srove esant slėgiui, toks masažas palankiai veikia organizmą. Šiai dienai daug kinezeterapijos centrų, gydymo įstaigų, o taip pat pirčių, bei baseinų gali pasiūlyti hidromasažą. Šis metodas kartais vadinamas ir kitaip, pvz:
- hidroterapija;
- vandens terapija;
Nors moksliškai įrodyta, kad hidromasažas padeda malšinti skausmą, susijusį su fiziniu krūviu, taip pat tam tikromis medicininėmis būklėmis, tačiau gali būti ir šalutinio poveikio rizika, dėl kurios hidromasažas gali būti tinkamas ne visiems.

kaip atliekamas hidromasažas?
Hidroterapija pradėta taikyti dar senovės graikų ir romėnų civilizacijose, kai daugiausia dėmesio buvo skiriama atsipalaidavimui vonioje, karštame arba šaltame vandenyje. Nors tiek maudymasis vandenyje, tiek mankšta vandenyje laikomi hidroterapijos metodais, hidromasažas gali būti atliekamas įvairiais būdais, bei aparatais.
Tradiciniuose hidromasažo įrenginiuose reikia dėvėti maudymosi kostiumėlį ir sėdėti arba gulėti šiltame vandenyje. Įrenginiuose taip pat naudojami hidrauliniai purkštukai, kurie gali būti reguliuojami pagal jūsų pageidavimus.
Kita galimybė – sausasis hidromasažas, kai naudojamas stalas, panašus į tą, kuris naudojamas tradicinio masažo metu. Užuot panardinus į vandenį, ant paties stalo yra vandens pripildytas čiužinys ir purkštukai, kad galėtumėte jausti tiek šilumą tiek spaudimą nenusirengdami. Kai kurie SPA centrai ir sporto salės siūlo šiuos aparatus ir gali pateikti konkrečius nurodymus dėl tinkamų drabužių, kad rezultatai būtų dar geresni.
Hidromasažo stalai taip pat turi papildomą privalumą – termostatus, padedančius reguliuoti temperatūrą.
Kai kuriuose SPA centruose gali būti keletas hidroterapijos baseinų su skirtingo slėgio ir temperatūros vandens laipsnio baseinais, kurie skirtingai veikia kūną. Kai kurie taip pat gali siūlyti hidromasažą baseinuose, sudarytuose iš jūros arba mineralinio šaltinio vandens.

Hidromasažo nauda
Vandens terapijos nauda sveikatai, jau žinoma ir praktikuojama tūkstančius metų. Masažuojančių vandens srovių energija pasiekia pačius giliausius audinių sluoksnius.
Atsipalaidavimas:
Atsipalaidavimas ir geresnė nuotaika turbūt vienas iš labiausiai pripažintų masažo terapijos privalumų. Hidromasažas atpalaiduoja, todėl tai gali būti naudinga žmonėms, kuriems būtina mažinti stresą. Tyrimai rodo, jog SPA terapija, į kurią įeina hidromasažas, gali padėti nuo apatinės nugaros dalies skausmo.
Pagalba po treniruotės:
Kai kurie žmonės po treniruotės naudoja hidromasažą, kad sumažintų nuovargį ir po treniruotės atsiradusius raumenų skausmus.
Imuninė sveikata:
Hidromasažas ne tik suteikia gerą savijautą, jis taip pat gali pagerinti kraujotaką ir geresnę širdies veiklą . Vieno tyrimo metu, infarkto ištiktiems pacientams buvo atliekami povandeniniai hidromasažai. Net 70 proc. pacientų klinikinė būklė pagerėjo, įskaitant krūtinės skausmo sumažėjimą arba išnykimą, geresnį fizinio krūvio toleravimą ir kt.

Pabaigai
Šiuolaikiniuose hidromasažo aparatuose dažniausiai naudojami šilto vandens ir slėginių purkštukų įrenginiai, padedantys mažinti, ar visai panaikinti skausmą. Tačiau, nors hidromasažo nauda labai plati, šis metodas tinka ne visiems. Prieš atliekant hidromasažą svarbu pasitarti su gydytoju, ypač jei turite kokių nors sveikatos sutrikimų.